Menu
  • פוסטים
  • ומה עם ה-200 מיליון? כנס עמותות ארצי ידון בהבטחת הממשלה לטפל באי הביטחון התזונתי וליישם תכנית אופרטיבית כבר ב-2013

ומה עם ה-200 מיליון? כנס עמותות ארצי ידון בהבטחת הממשלה לטפל באי הביטחון התזונתי וליישם תכנית אופרטיבית כבר ב-2013

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הכנס יתקיים ביום שני, 29 ליולי 2013, בין השעות 15:00-9:00 בבית התפוצות, אוניברסיטת תל-אביב וישתתפו בו מנהלים של עמותות המזון בישראל

הכנס מתקיים על רקע ההתחייבות השלטונית שנתנו שר הרווחה והשירותים החברתיים ושר האוצר כי הממשלה תקצה 200 מיליון שקלים לטובת הטיפול בנושא הביטחון תזונתי וכן על רקע כניסתן של הגזרות הכלכליות לתוקף במהלך חודש אוגוסט. ראש השנה הקרב ובא ופתיחת שנת הלימודים הבאה, מהווים תזכורת כואבת נוספת למצבם הקשה של הנזקקים בישראל, שנאלצים להתמודד עם קיצוץ בקצבאות הילדים ועליית המע"מ.

קיום כנס עמותות ארצי בעת הזאת, נעשה על רקע הנחת העבודה של ארגוני הגג לתת ולקט ישראל, כי ההבטחה הנוכחית של שר הרווחה ושר האוצר להקצות 200 מיליון ₪ לטיפול באי הביטחון התזונתי אכן תמומש, וזאת בניגוד להבטחות קודמות שניתנו בשנים האחרונות, כדוגמת 100 המיליון שהבטיח שר הרווחה משה כחלון בקדנציה הקודמת. כמו כן, לאור המצב החמור, פונות עמותות המזון במשותף לשר הרווחה, על מנת ליישם תכנית אופרטיבית בשטח המתבססת על הצלת מזון כבר ב2013.

בכנס יוצג הפתרון שמציעים ארגוני הגג למודל המיזם לביטחון תזונתי, יתקיים דיון בנוגע להיערכות הנדרשת כתוצאה מכניסת הממשלה לתחום, יושמעו המצוקות של ראשי העמותות הפועלות בשטח, תתקיים הרצאה על העברת האחריות למדינה והקשר בין המגזר הציבורי למגזר השלישי ותבוצע הערכת מצב באשר לסטאטוס ההתחייבות הממשלתית לטיפול באי הביטחון התזונתי בישראל: היכן עומדת ההבטחה? מתי עתידה לצאת לפועל? כיצד יתחלקו 200 המיליון?

ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון לתת: "אנו חשים שלאחר שנים רבות של מאבק, מלווה בהבטחות שלא קוימו, תסכולים ואכזבות, לצד סיוע למאות אלפי ישראלים שאין להם מספיק מזון בסיסי לקיום מאוזן ותקין, אנו על סף של שינוי כיוון. בחודשים האחרונים, אנו פועלים תחת ציפייה דרוכה והנחת עבודה שההתחייבות השלטונית של שר הרווחה ושר האוצר תתממש, ושכבר בעתיד הקרוב נוכל להעניק סיוע שיתבסס על תקציב ממשלתי, בדרך לביטחון תזונתי לאזרחי ישראל ולקיחת אחריות מלאה על ידי המדינה לטיפול בנושא בעתיד. אנו צופים שהמצב בשטח, הקשה ממילא, יחמיר מאוד בחודשים הקרובים על רקע העלאת המע"מ והקיצוץ בקצבאות הילדים, ועל כן יש חשיבות להקצאת המשאבים הממשלתיים, עוד בשנת 2013".

גידי כרוך, מנכ"ל לקט: "לאחר שנים רבות של הבטחות ריקות אנו רואים שיש רוח חדשה במשרד הרווחה.  אנו מקווים שזו התחלה שמבשרת על שינוי במדיניות הממשלה שבסופה ממשלת ישראל, ומשרד הרווחה כמוביל השינוי, תיקח אחריות חברתית על אלה מאזרחי מדינת ישראל החיים באי בטחון תזונתי.  אנו מוכנים ורוצים לקחת חלק פעיל, ולשתף פעולה עם שר הרווחה בתהליך קבלת ההחלטות והיישום של תוכנית מלאה למיגור אי הביטחון התזונתי.  אנו רואים את תפקידה של ממשלת ישראל  בהתווית מדיניות ובהובלת תהליכים בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים ושלושת המגזרים במשק כשווים ובעלי עניין.  הקצאת משאבים ראשונית היא חשובה מאד להתנעת התהליכים.  ברור לנו שהתהליך לא יהיה קצר אך עצם תחילתו, והמחויבות הממשלתית אליו, היא חשובה ונותנת את הכיוון והאור בקצה המנהרה.

את מטה הפעולה לביטחון תזונתי מובלים ארגון לתת ולקט ישראל, יחד עם 200 עמותות המזון בישראל.


לפרטים: נעמה אליהו, דוברת  ארגון לתת 052-7448889

      יעל בן חמו, דוברת לקט ישראל – 052-7433534

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות אחרונות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

קבלו מאיתנו ניוזלטרים ועדכונים במייל על פעילות הארגון, על הצלת מזון ועל דרכים לעשות שינוי

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים מרחבי העולם המקבלים מאיתנו ניוזלטרים ועדכונים במייל על פעילות הארגון, על הצלת מזון ועל דרכים לעשות שינוי.

לוגואים-לפוטר-07.2021
לקט ישראל

לקט ישראל