• מזון נזרק
  • עיגול-לטובה-2022
Menu

פסטיבל "מזון ומחשבה"

שוק הנמל וארגון לקט ישראל קיימו את פסטיבל "מזון ומחשבה" למען העלאת מודעות לבזבוז המזון בארץ ובעולם.

שוק הנמל וארגון לקט ישראל קיימו את פסטיבל "מזון ומחשבה" – הפנינג  ענק  למען העלאת מודעות לנושא בזבוז המזון בישראל ובעולם, שהתקיים ביום רביעי, 20 במאי, ברחבות השונות שמסביב ל"שוק הנמל" בנמל תל אביב.

את הפרויקט יזמו שיר הלפרן, מהבעלים של שוק הנמל ושוק האיכרים, העוסקת בקידום ופיתוח נושאים כגון צריכת מזון מקומית, בזבוז מזון וחקלאות מקיימת, וארגון לקט ישראל, העוסק בהצלת עודפי מזון למען אלה הזקוקים לכך .לדברי המארגנים, "אנחנו נמצאים כיום בתקופה בה מערכת המזון העולמית נמצאת במשבר – רעב ובזבוז מזון הן תופעות קריטיות עם השפעות סביבתיות ובריאותיות כאחד. במקביל, אנשים נהיו מודעים יותר למזון אותו הם צורכים. האירוע שיזמנו נועד לקדם מודעות לקשר שבין המזון שאנו אוכלים והסביבה בה אנו חיים,ולנושאים כמו בזבוז מזון, מחזור פסולת, חקלאות חדשה ותזונה בת קיימא. כולנו תקווה  כי ההפנינג השמח והססגוני של תרבות, שיח ואוכל טעים שיזמנו,  יהפוך לאירוע שנתי המוני".

 גכע

שוק הנמל חולק באירוע לשלושה: מתחם בו שמע הקהל הרחב מגוון הרצאות, ללא תשלום, של מומחים ומובילים שונים בתחום הקולינריה, הסביבה והקיימות. את האירוע הנחתה העיתונאית והבלוגרית אפרת אנזל ובין המרצים  הופיעו; בעלי שוק הנמל שיר הלפרן; מייסד ויו"ר ארגון לקט ישראל ג'וזף גיטלר; הבלוגרית אורי שביט; הד"ר להיסטוריה של הרפואה והתזונה ד"ר אורי מאיר צ'יזיק, המו"ל והעורכת הראשית של מגזין "על השולחן" ז'אנה גור; החקלאי ובעל טור המתכונים הדיי עפאים ועוד.

במתחם השני הועמדו דוכנים שמכרו לקהל הרחב מוצרים שונים כמו ספרי בישול ומגזינים בהוצאת "על השולחן" במחיר מוזל, כלים ומוצרים לחקלאות עירונית של Farmit, מוצרים וכלים משקי קפה ממוחזרים של המותג Felix &I, דוכן של  GreenFlash, חברה שמתמחה ביצירת כלי בית ומוצרים חכמים המקדמים שמירה על איכות הסביבה, דוכן הפעלה לילדים ועוד.

במתחם השלישי התקיים שיאו של האירוע:  מסיבת בישול המוני המתבססת על אירוע "disco soup" שהתקיים בערים גדולות באירופה בשנים האחרונות, שמטרתו לעורר מודעות לכמויות הגדולות של מזון שנזרקות – כ-40% מסך המזון שלנו. באירוע זה השתמשו הבאים בעודפי הירקות והפירות שנתרמו ע"י לקט ישראל, והוכנו מאכלים כגון מרקים וסלטים, תוך מוזיקה וריקודים, בניצוחם של השפים אבנר לסקין והראל זכאים. המזון נתרם בסוף הערב לעמותות של לקט ישראל,  המעבירה עודפי מזון לכ-140 אלף נזקקים בשבוע דרך 180 עמותות.

 גדכ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פוסטים אחרונים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

שילחו ברכה
והצילו ארוחה

שילחו כרטיסי ברכה מקוונים למשפחה וחברים וסייעו לנו להציל מזון

ריכשו כרטיסי ברכה מקוונים

בשבילכם אלה אגורות

בשבילם אלה ארוחות

עגלו אגורות בכל רכישה בכרטיס האשראי למען הצלת ארוחות

עגלו לטובת לקט

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

לוגואים לקט ישראל 2022
לקט ישראל

לקט ישראל

דילוג לתוכן