הפעילות שלנו בכנסת

הפעילות שלנו בכנסת

החוק לעידוד הצלת עודפי מזון

מטרת החוק

מטרת החוק 'לעידוד הצלת עודפי מזון' (הידוע בכינויו "חוק השומרוני הטוב" וקיים כבר שנים בארה"ב) היא הגנה על תורמי מזון ועמותות מזון, העומדים בסטנדרטים של בטיחות מזון, מפני אחריות לנזקים שעלולים להיגרם בשל המזון שנתרם על ידם.

יתרונות העברת החוק

בארגון לקט ישראל בדקו ומצאו כי העברת הצעת חוק דומה בישראל תשלש את כמות תרומות הארוחות המוצלות מצד ספקים שונים, שעד כה נמנעו מתרומה משום שחששו כאמור מתביעות. במילים אחרות, חוק זה יתרום משמעותית לצמצום הרעב בישראל.

התהליך בכנסת וסטטוס עכשווי

החוק הוגש ע"י חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני לפני כשנתיים וחצי (וחברי כנסת נוספים: אורלי לוי-אבקסיס, חיליק בר ואחרים). הצעת החוק עברה בקריאה טרומית במרץ 2016, בתיאום עם משרדי הבריאות, המשפטים, הרווחה והכלכלה. ההצעה עברה לדיון בוועדת עבודה רווחה ובריאות לפני כשנה וחצי ומאז לא התקיים דיון בוועדה. לקט ישראל תומך בהצעת החוק, מלווה התהליך בהבאת הצרכים והנתונים מהשטח.

הצלת מזון בלקט ישראל

לקט ישראל מציל כ-2.5 מיליון ארוחות מבושלות (ארוחה: חלבון ושתי תוספות) בשנה המועברות למאות אלפי נזקקים בכל הארץ. בין ספקי המזון המובילים, תורם צה"ל כ-40 אלף ארוחות מכ-40 בסיסים, מדי חודש. בנוסף, תורמים גם גופים אחרים כמו בתי מלון, משטרה, שב"ס, אולמות אירועים וחברות הסעדה.