אודות לקט ישראל

לקט ישראל הינו בנק המזון הגדול בישראל אשר הוקם בשנת 2003 על ידי ג’וזף גיטלר והוא הארגון היחיד בישראל העוסק בהצלת מזון בלבד, למען הזקוקים לו. הארגון משמש כמומחה בתחומו ואחראי להעברת עודפי מזון ממקורות מגוונים לעמותות ומוסדות סיוע, באמצעותן מגיע הארגון למאות אלפי אנשים בכל רחבי הארץ עם אספקה של מזון איכותי, בריא ומזין.

אלפי טונות של מזון איכותי מושלכים בישראל מדי יום ביומו. דו”ח אובדן המזון והצלת המזון הראשון שהופק ביוזמת לקט ישראל ובשיתוף חברת BDO,  קובע כי בשנת 2016 הושלכו 1.2 מיליון טון של עודפי מזון איכותי וראוי למאכל. הצורך ההולך וגדל במזון בקרב חלק ניכר מהאוכלוסייה מחד, ובזבוז המזון הרב מאידך, הובילו להקמת ארגון ‘לקט ישראל’, במטרה להעביר את עודפי המזון האיכותיים למי שזקוק להם.

לשם ביצוע המשימה מקיים הארגון מגוון רחב של פעילויות להצלת מזון ממגוון מקורות: קטיף תוצרת טרייה בשדות של חקלאים, איסוף התוצרת החקלאית מהשדות ובתי האריזה,איסוף מזון מבושל ממקורות שונים ואיסוף מוצרי מזון עודפים מהתעשייה. חלק ניכר מפעילות לקט ישראל מתבצע על ידי 56,000 מתנדבים בשנה מהארץ ומהעולם, העוטפים ברוחב לב יוצא דופן ואת הארגון. זהו מערך מתנדבים מרגש שאוסף, מלקט, קוטף, מכין ומחלק בזמנו החופשי ומעומק הלב.

שינוע עודפי המזון נעשה באמצעות המערך הלוגיסטי המורכב של לקט ישראל. המערך מכיל צי משאיות להובלה בקירור, המשנע את המזון אל שני מרכזים לוגיסטיים מתקדמים – בצפון ובמרכז הארץ ואל מחסני קירור שונים – בהם  נשמר המזון בתנאים אופטימליים. המערך הלוגיסטי אמון על העברת עודפי המזון מהמרכזים הלוגיסטיים וחלוקתם לעמותות ‘חבר לקט’ ברחבי המדינה, באיכות הטובה ובדרך היעילה ביותר תוך הקפדה על כללי בטיחות מזון קפדניים.

עמותות ‘חבר לקט’ פועלות בשיתוף פעולה הדוק עם הארגון, ומחלקות את המזון לנתמכים תוך שהן זוכות לליווי מקצועי צמוד הכולל תמיכה בתשתיות, ייעוץ בטיחות המזון כמו גם סדנאות תזונה נבונה לאנשי הצוות ולנתמכים.
ארגון לקט ישראל פועל כל העת לממש את חזונו להציל את כל עודפי המזון. לשם כך מחפש הארגון מקורות נוספים של עודפי מזון, ומרחיב את רשת עמותות ‘חבר לקט’ כדי להעביר את המזון לאלו הזקוקים לו.

Fill out my online form.