עם פרוץ המלחמה, לקט ישראל התאים את פעילות הארגון השוטפת למצב חירום. משתמש בכל התשתיות והניסיון הרב בשטח כדי לתת מענה מתאים, מדויק ומסודר לכל מי שזקוק לו באופן מיידי, בעל מערך לוגיסטי מיומן וגדול, למוד ניסיון רב באספקת מזון בשגרה ובשעות משבר ונערך לתמיכה ארוכה גם ביום שאחרי.

טונות פירות וירקות
0
ארוחות חמות
0
חקלאים קיבלו סיוע
0
מתנדבים
0

12.02.2024

סיוע לחקלאים

מיד עם פרוץ המלחמה עלה הצורך לסייע לחקלאים שנותרו ללא ידיים עובדות. לשם כך הקמנו מערך סיוע חקלאי וגייסנו עובדים נמרצים שיתנו מענה ויעשו את החיבורים בין הצרכים של החקלאים למתנדבים.
הכירו את צוות החירום שלנו לסיוע חקלאי: 
עומר רומנו, זהר חיים, בת אל אגרונוב ואריאל עזרא

הצוות שיתף אותנו בסיפורים מרגשים: חקלאי ממושב שתולים סיפר שמתחילת המלחמה בקושי הגיעו אליו מתנדבים והוא ואשתו עובדים לבד.
 דאגנו שיגיעו אליהם קבוצה של חיילים והם סיפרו שבכך נתנו להם אוויר לנשימה במהלך התקופה הקשה.
"בלי המתנדבים של לקט ישראל לא הייתי מצליח להתחיל לשקם את השדה שלי"

PICS-FOR-BLAST copy

23.01.2024

אירוע הפוגה לחברי קיבוץ מנרה

ביום חמישי 18.1 התכנסו חברי קיבוץ מנרה לציון 81 להיווסדו של הקיבוץ, באירוע הפוגה קהילתי שהתקיים בקיבוץ אלונים.

שמחנו לקחת חלק ולאפשר לקהילה המפונה להתאחד, אחרי תקופה ארוכה שהם לא נפגשו וליהנות מערב מגבש ומרגש.

מפגש מרגש עם חקלאי מועצה אזורית חוף כרמל

כ -70 חקלאים מכל יישובי מועצה אזורית חוף הכרמל הגיעו למושב דור לארוחת הפוגה, עם השף ארז קומורובסקי.

התרגשנו לפגוש את החקלאים השותפים שלנו כבר 20 שנה, ולהוקיר להם תודה על התרומה הרבה שלהם למען אלו הזקוקים לה.

מארחים את נציג ארגון FOI – The Friend of Israel Gospel Ministry במרכז הלוגיסטי

בתאריך 15.1 שמחנו לארח את תומכנו הוותיקים מארגון FOI – The Friend of Israel Gospel Ministry מניו ג'רזי שהגיעו לישראל לביקור סולידריות ותמיכה.

נציגי הארגון הגיעו למרכז הלוגיסטי של לקט ישראל וסייעו באריזה של 5,500 ק"ג עגבניות טריות שיועברו לנזקקים מכל רחבי הארץ.

אנחנו רוצים להודות לארגון על המסירות, הנתינה והחברות המתמשכת.

11.01.2024

חטפנו דו"ח של מיליונים – דו"ח אובדן מזון והצלת מזון

היקף אובדן המזון בישראל לשנת 2022 נאמד בהיקף של 2.6 מיליון טונות ובשווי של כ – 23.1 מיליארד ₪ בשנה!

בתאריך 9.1.24  חשפנו את הדו"ח הלאומי לאובדן והצלת מזון לשנת 2022 שנכתב בשיתוף עם BDO, המשרד להגנת הסביבה ולראשונה בשיתוף משרד הבריאות.

הדו"ח מתייחס להיבטים חברתיים, כלכליים וסביבתיים ולראשונה להיבטים בריאותיים וכולל המלצות וכלי עזר לגיבוש צעדי מדיניות לאומי לטובת שינוי בדפוסי אובדן והצלת מזון בישראל.

בנוסף, הדו"ח מציג הערכות כי בעקבות המלחמה היקף אובדן המזון יגדל, יורגש חוסר במזון ומציג את ההשפעות הישירות על המחירים ועל מצבים של אלו החיים באי ביטחון תזונתי.

רוצים לדעת עוד? לקריאת הדו"ח המלא  

01.01.2024

נלי תגרי- דוברת הביטחון התזונתי

נלי תגר, הפרזנטורית שלנו , עושה דניאל הגרי ולובשת את מדי דוברת הביטחון התזונתי בקמפיין חדש.

קבלו את נלי תגרי עם לקט עדכונים מהשטח לגבי מצב הקטיף וכל הפעולות הננקטות.

ארוחת הפוגה

ביום חמישי 28.12 ערכנו ארוחת הפוגה למפונים מקיבוץ ארז שנמצאים במצפה רמון.

הגיעו כ- 450 חברי קיבוץ שנהנו מאוכל מגוון, עשיר ומפנק. באווירה של שיתוף ושמחה, יצרנו ערב שבו כולנו פשוט נהנינו מלהיות ביחד.

26.12.2023

אירוח משפיענים מארה"ב

ביום שלישי 19.12 שמחנו לארח משפיענים אמריקאים, שנמצאים בישראל כחלק ממשימת הסברה של הוועד היהודי אמריקאי.

המשפיענים התנדבו בחווה החקלאית של קיבוץ זיקים הנמצאת על גבול עזה, שנפגעה מהמתקפה ונזקקת לסיוע.

הם קטפו עגבניות שרי, פינו צמחים והכינו את הקרקע לגידול צמחים חדשים.

אנחנו רוצים להודות למשפיענים שבחרו להגיע ארצה, לתרום מזמנם, להתנדב ולחשוף את מצב ענף החקלאות כיום ולהציג את האתגרים איתם מתמודדים אזרחי המדינה.

25,000 מתנדבים עם חקלאים

מאז פרוץ המלחמה למעלה מ- 25,000 מתנדבים מסייעים באמצעות לקט ישראל לחקלאים בכל רחבי הארץ.

החקלאי נחום גליל ממושב מבטחים, קורא לכולם להגיע ולתמוך, להצטרף אלינו למעגל הסיוע.

17.12.2023

מפגש מרגש עם חקלאי העוטף

ביום חמישי ה-  14.12 ערכנו ארוחת צהריים מיוחדת לחקלאי העוטף. למעלה מ- 70 חקלאים הגיעו למושב מבטחים לארוחה מפנקת, בניצוחו של השף והאופה ארז קומרובסקי.

התרגשנו לפגוש את חקלאי העוטף ולשמוע מהם על העשייה המרובה והאינטנסיבית בתקופה האחרונה. גידי כרוך, מנכ"ל הארגון הודה לחקלאים על האמון ועל שיתוף הפעולה והבטיח להם שלקט ישראל ימשיך לתמוך ולסייע להם לאורך כל הדרך.

קטיף פירות הדר בחנוכה

חג החנוכה השנה הוקדש לסיוע לחקלאים, תורמי המזון הגדולים בישראל.

בכל יום אירחנו קבוצה של מתנדבים, שקטפו פירות הדר שהועברו לנזקקים בכל הארץ.

מבין הקבוצות שהגיעו: שבט רשפים של הצופים מהרצליה, קבוצת משפיענים בשיתוף פעולה עם גיא פינס ותלמידי כיתות ה' – ט' מקיבוץ עין המפרץ שבצפון.

מאירים את החג

השבוע נבחר ג'וזף גיטלר, מייסד ויו"ר לקט ישראל, להדליק את החנוכייה בכותל בלילה השני של חג החנוכה. גוז'ף גיטלר: "היה זה כבוד אמיתי לעמוד בלב ירושלים ולהאיר את הלילה בחג האור והניסים".

ארוחות הפוגה

במטרה להכניס קצת שמחה בימים קשים אלו, בשבועות האחרונים אנחנו מקיימים "ארוחות הפוגה" במקומות שונים בארץ עבור הנתמכים שלנו ועבור המפונים שנאלצו לעזוב את בתיהם.

ביום שני 11.12 ערכנו ארוחה בקיבוץ קליה שבים המלח, שמארח למעלה מ- 200 מפונים מקיבוצי הצפון.

ארוחה הערב הייתה מפנקת ומרגשת, הדלקנו יחד נרות ושרנו שירי חנוכה.

06.12.2023

חלוקת ארוחות מבושלות

למעלה מ-20 שנים שאנחנו מצילים מזון טרי ומזין ומעבירים אותו לנזקקים ברחבי הארץ. מאז ה-8 באוקטובר, למרות הירידה בארוחות הזמינות להצלה, אנו רוכשים ומספקים כ-10,000 ארוחות ביום לאלו הזקוקים לכך

ומחויבים להבטיח שאף אחד לא יהיה רעב. בחודשיים האחרונים חילקנו למעלה מ – 370,000 ארוחות חמות לתושבים באזורי קווי העימות והמפונים ולנתמכים להם אנו מחלקים מזון בימי שיגרה.

יום המתנדב הבינלאומי

בתאריך 5.12 חל יום המתנדב הבינלאומי, זו הזדמנות נפלאה לומר לכל המתנדבים ומהתנדבות שלנו תודה.

בזכותכם אנחנו מצליחים למיין ולארוז פירות וירקות במרכז הלוגיסטי שלנו, לקטוף את התוצרת בחוות הקטיף ולסייע לאלפי חקלאים וחקלאיות שבשעת מלחמה נותרו ללא ידיים עובדות. 

בזכותכם אנחנו מעבירים תוצרת חקלאית מזינה וטרייה למאות אלפי נזקקים מידי שבוע, הודות לכם אנחנו שומרים על הביטחון התזונתי ומסייעים לכל כך הרבה מאזרחי מדינת ישראל.

אירוח משפיעי דעת קהל מהעולם

בתאריך 28.11 שמחנו לארח את השחקן האמריקאי ברט גלמן ואת ארוסתו הזמרת הישראלית – אמריקאית ארי דיין שהגיעו ללמוד על פעילותו של לקט ישראל.

השניים הגיעו לסיור במרכז הלוגיסטי שלנו, עזרו במיון ואריזה של תוצרת חקלאית, משם המשיכו לביקור בשטח אצל חקלאים, שם שמעו על אתגרי החקלאים בתקופת המלחמה, ואף לקחו חלק

בהתנדבות בשטח ועזרו בשתילת הברוקולי. אנו מודים על ההקשבה, הרצון וההתגייסות.

26.11.2023

נלי תגר פוגשת את חקלאי העוטף

נלי תגר, הפרזנטורית שלנו, ירדה לדרום להיפגש עם חקלאי העוטף, לסייע להם בקטיף ולשמוע מהם על האתגרים והצורך שלהם בסיוע אזרחי.

צפו בסרטון המרגש

חלוקת ארוחות מבושלות

300,000 ארוחות חמות חולקו מאז פרוץ המלחמה, לתושבים באזורי הלחימה והמפונים

אירוח קבוצות מתנדבים מהעולם במרכז הלוגיסטי

ביום רביעי האחרון שמחנו לארח את קבוצת 'הבוקרים האמריקאים' ליום מלא של התנדבות שכלל קטיף קולרבי בחוות הקטיף, ומיון ואריזה של תוצרת חקלאית במרלוג שלנו.

תודה לכל המתנדבים שמגיעים מכל רחבי הארץ והעולם ומהווים חלק משמעותי בסיוע לזקוקים לנו בימים אלו.

תמיכה כספית ישירה

אנו ממשיכים בחלוקת שוברים כספיים למשפחות של חקלאים ולתושבים באזורי הלחימה והמפונים ברחבי הארץ. כ- 200 משפחות של חקלאים כבר קבלו את השוברים ולמעלה מ- 6000 שוברים חולקו לתושבים ולמפונים מהדרום והצפון.

תגובות מהשטח

לאורך כל תקופת המלחמה אנו מקבלים תגובות חמות ומרגשות מהשטח. תודה לכל השותפים, המתנדבים ועובדי הארגון שדואגים במסירות ובאהבה לכל הזקוקים לנו.

19.11.2023

ארוחת ערב בכפר הנוער בן שמן

ביום רביעי 15.11 קיימנו ארוחת ערב מפנקת למפונים ולבני הנוער השוהים בכפר הנוער בן שמן. בכפר מתגוררים כעת משפחות ותושבים אשר נאלצו להתפנות מבתיהם באשקלון ונתיבות וכ- 300 בני נוער ששוהים במקום באופן קבוע. חברת קייטרינג הגיעה והכינה ארוחת ערב מפנקת, הכרת התודה והתגובות המרגשות מחממות את הלב.

החיוך עוד יחזור לשדה – פרויקט מרגש בשיתוף שטראוס

אנחנו ממשיכים במשימה שהצבנו לעטוף ולסייע לחקלאים מכל רחבי הארץ. במסגרת פעולות הסיוע הקמנו תוכנית שיקום מקיפה שמלווה ותלווה את החקלאים גם לאחר המלחמה.

קבוצת שטראוס הינה השותפה המרכזית בתוכנית הסיוע שלנו, באמצעות קרן ייעודית שהוקמה למטרה זו תחת הסלוגן 'החיוך עוד יחזור לשדה'. פעילויות התמיכה המשותפות יאפשרו להגן ולתמוך בענף החקלאות החשוב והמשמעותי לשמירה על הביטחון התזונתי של כל אזרחי מדינת ישראל.

שיתוף פעולה עם מבשלת בירבזאר

מבשלת בירבזאר מתגייסת לטובת ענף החקלאות בארץ. בשיתוף עם לקט ישראל, בכל יום שישי מתקיים שוק חקלאי במטרה לסייע לחקלאי העוטף למכור את התוצרת שלהם. כדי להקל על החקלאים, אנחנו אוספים את התוצרת מבתי האריזה שלהם, מאחסנים בקירור וגם דואגים למתנדבים שיתפעלו את השוק בכל שבוע. המכירה מתבצעת על ידי מתנדבים והכסף מועבר ישירות לביט של החקלאים, ללא פערי תיווך וללא עמלות וללא צורך בנוכחות פיזית שלהם.

08.11.2023

לא עוצרים- עדכון שבועי לקט למען ישראל

המשימה שלנו עדיין בעיצומה. אנחנו נמצאים בשטח, ויחד עם העמותות השותפות שלנו ממשיכים לספק תמיכה וסיוע לחקלאים, לתושבים באזורי הלחימה, למשפחות המפונות ולכל הזקוקים לנו לאורך השנה ולכל מי שצריך אותנו בייחוד בימים אלה.

מלגת קטיף לאומי

פרויקט מרגש בשיתוף בנק לאומי והתאחדות הסטודנטים שנוצר במטרה לחבר בין סטודנטים לחקלאים הזקוקים למתנדבים ככוח עבודה. בימים אלו בה שנת הלימודים האקדמית נדחתה, פרויקט מלגת קטיף מהווה פתרון יעיל ומשמעותי בעבור כל הצדדים. סטודנט שיעמוד בקריטריונים ויעבוד 160 שעות בקטיף חקלאי, יקבל מלגה עבור שנת לימודים.

אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם שני הארגונים ועל ההזדמנות להמשיך לתמוך ולסייע לחקלאים שצריכים כוח עבודה יציב לאורך זמן

אירוח מנכ"ל סיטי בנק ישראל במרכז הלוגיסטי

השבוע שמחנו לארח את מנכ"ל סיטי בנק ישראל, ניל קורני, ואת חברי צוות המנהלים של הבנק במרכז הלוגיסטי שלנו. צוות סיטי בנק הגיעו להתרשם מהעשייה הענפה של הארגון בתקופה הנוכחית.

אנחנו מברכים על השותפות ארוכת השנים עם סיטי בנק, שעומדים לצידנו לאורך כל השנה ומסייעים בפעילות הצלת המזון וכעת גם בשעת המלחמה.

31.10.2023

ממשיכים למפות את הצרכים בשטח

אתמול התקיימה באשקלון פגישה בין גידי כרוך, מנכל לקט ישראל ותומר גלאם, ראש עיריית אשקלון ובהשתתפות חזי חלאויה מנכ"ל העירייה.
הפגישה החלה בסקירה על המצב והצרכים של העיר מראשית המלחמה וגיבוש המשך דרכי הפעולה לסיוע ושמירה על הביטחון התזונתי של תושבי העיר.

גידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל: "מאז פרוץ המלחמה לקט ישראל שמה לה למטרה להוות עוגן תומך לתושבי מדינת ישראל בדרום ובצפון. הביקור באשקלון המחיש עד כמה הפעילות של לקט משמעותית וחיונית מאז ומתמיד ובתקופה זו במיוחד. לקט מספקת לתושבי אשקלון כ – 3000 ארוחות מבושלות מידי יום ועוד מאות מארזים של מזון יבש. אני מודה לתומר על הפגישה החשובה ואנו נמשיך לעמוד לצד תושבי העיר אשקלון וכל תושבי מדינת ישראל בכל אשר יידרש."

ראש העיר, תומר גלאם: "העיר אשקלון הפכה לחזית במלחמה הנוכחית. בימים לא פשוטים אלו, ובשעה קשה זו אנו עדים לאחווה ולהירתמות של עם ישראל אחד למען השנייה. בשמי ובשם תושבי אשקלון אני מודה לתורמות ולתורמים של לקט ישראל, שהגיעו לעיר אשקלון ותרמו ערכות הפגה וציוד למען ילדות וילדי אשקלון אשר יעלו להם חיוך גם בימים אלו."

26.10.2023

תמיכה בחקלאים

 • 1,600 – טונות ירקות חילקנו מתחילת המלחמה.
 • 500 מתנדבים – קטפו בשדות של 50 חקלאים.

ארוחות חמות

 • 200,000 – ארוחות סופקו מתחילת המלחמה למפוני עוטף ישראל ואוכלוסיות בסיכון.

מארזי מזון יבש

 • 15,000 חבילות של מזון יבש חולקו, למפונים, נזקקים ישירות ובשיתוף רשויות מקומיות.  רוב המוצרים נרכשו מספקים באזור הדרום.

תמיכה כספית ישירה

 • 2,000 משפחות קבלו כרטיס אשראי שייטען מדי שבוע, בסך של 250 ₪. אנו פועלים בתיאום ובשיתוף מחלקות הרווחה המקומיות כדי לסייע למי שהכנסתם נפגעה מהמלחמה.

מתנדבים

 • מאות מתנדבים מסייעים לנו בכל יום במרכז הלוגיסטי ובחוות הקטיף, אורזים, ממיינים, קוטפים ומעניקים מענה לכל הצרכים העולים ודורשים טיפול.

20.10.2023

השבוע, היה לנו הכבוד לארח את מושלת ניו יורק, הגברת קאת'י הוקול, במרכז הלוגיסטי של לקט ישראל. המושלת סיירה איתנו, התרשמה ולמדה על פעילות הצלת המזון בזמן שגרה וכיצד התאמנו את פעילותנו לתקופת המלחמה כדי לספק סיוע קריטי לכל הזקוקים לנו. ביקורה המרגש, הוא הפגנת סולידריות ותמיכה בפעילות של לקט ישראל למען אזרחי ישראל.

ארוחות מבושלות – חמגשיות

 • כ-10,000 ארוחות מבושלות במיוחד עבורנו מדי יום, על ידי חברות וספקים בכל הארץ. מחולקות לתושבי הדרום, ולמשפחות המפונים במרכזי המפונים. עד כה סיפקנו כ-60,000 ארוחות מבושלות.

תמיכה בחקלאים

 • 100 מתנדבים גויסו על ידנו לקטיף התוצרת בשדות של 20 חקלאים כדי שהיבול לא ילך לאיבוד, והחקלאי יוכל לשווקו.
 • תמיכה כספית, ומארזי מזון יבש חולקו למשפחות חקלאים שביתם נהרס ונאלצו לעזוב את איזור הלחימה.
 • עשרות טונות של תוצרת חקלאית ,שלא שווקה לעזה, נרכשו על ידינו מחקלאים, כחלק ממיזם משותף עם משרד החקלאות.

תמיכה כספית ישירה

 • השבוע החלנו לחלק מאות כרטיסים מגנטיים למשפחות שנפגעו במלחמה וזקוקים לתמיכה כספית מיידית נוספת. הפרויקט הוא בשיתוף חברת CAL. הכרטיס המגנטי נטען בסך 250 ₪ בכל שבוע למשך 4 חודשים. החלוקה והתפעול מבוצעים על ידי עובדים של לקט ישראל ומתנדבים מטעמנו.

איסוף והצלת עודפים

 • עם ישראל בגדולתו ובטוב ליבו, שלח לחזית, לחיילים ולאזרחים, כמות עצומה של ציוד: בגדים, משחקים, כלי בית ועוד. כמויות שלא תמיד נדרשות ושנעשה בהם שימוש. לאור זאת, החלנו בפרויקט איסוף עודפים של כל ציוד שהוא מכל מקום שהוא למרכז הלוגיסטי שלנו, ומשם לחלקו למי שצריך ברחבי הארץ. השבוע נאספו 22 משטחים של בגדים מ-16 בתי מלון בים המלח והועברו לנזקקים ב-2 עמותות, ולמפונים הנמצאים במרכזי מפונים ויש להם צורך בהם.

תמיכה בעמותות

 • מאות טונות של תוצרת חקלאית שהצלחנו להציל וארוחות מבושלות, הועברו לעמותות שותפות שלנו, שממשיכות לפעול ולחלק לנתמכיהן בכל הארץ.

מתנדבים

 • למעלה מ-200 מתנדבים ביום מגיעים למרכז הלוגיסטי למיין, ולארוז ארגזים של מוצרים יבשים, ותוצרת חקלאית, ובחוות הקטיף קוטפים תוצרת חקלאית.

17.10.2023

חלוקת מזון לתושבי ומפוני הדרום

 • מחלקים מדי יום 3,000 ארוחות חמות
 • כ- 1,000 מארזים של מזון יבש נארזים בכל יום ונשלחים למפוני הדרום ותושבי הנגב המערבי
 • מסעדות וגני אירועים מקבלים על פי הצורך ארגזים של תוצרת חקלאית מגוונת ומבשלים ארוחות לתושבי הדרום

תמיכה בחקלאים

 • רכשנו 10 טונות בטטה, 10 טונות תפוחי אדמה ו- 2.6 טונות קישואים מחקלאים
 • בימים אלו מתחילים במיזם משותף עם משרד החקלאות במסגרתו נרכוש מחקלאים תוצרת שהייתה מיועדת לעזה ולא נשלחה.
 • אנחנו מסייעים לחקלאים עם מתנדבים שקוטפים בשדות של החקלאים על מנת שלא תאבד

אספקת מזון לניצולי שואה

מיזם משותף עם הקרן לניצולי שואה, נספק ל-500 ניצולי שואה ארגזים של פירות, ירקות ומרקים מבושלים קפואים. הקרן לניצולי שואה תוסיף ארגזים של מוצרי יסוד.

תמיכה כספית ישירה

אנחנו מסייעים למשפחות שנפגעו במלחמה וזקוקים לתמיכה כספית נוספת. בשיתוף חברת CAL,  מחלקים כרטיס מגנטי נטען בסך 250 ₪ בכל שבוע למשך 4 חודשים. המטרה היא להגיע ל-2,000 משפחות.

תמיכה בעמותות

אנו ממשיכים את הצלת המזון ככל שאפשר ומחלקים לעמותות תוצרת טרייה ומזון מבושל שמקורו בהצלה.

מתנדבים

המתנדבים שלנו ממשיכים מדי יום להתנדב במרכז הלוגיסטי, וחזרו במלוא המרץ לקטיף בחוות הקטיף שלנו בראשל"צ. מדי יום מגיעים כ- 200 מתנדבים שקוטפים, ממיינים אורזים ודואגים לעטוף אותנו במסירות, בתמיכה ובאהבה גדולה.

15.10.2023

ארוחות מבושלות – חמגשיות

 • חולקו 9000 ארוחות חמות לתושבי הדרום
 • הועברו מקפיאים למרכז הלוגיסטי לצורך אחסון חמגשיות עבור מלאי זמין וקרוב

מסעדות וגני אירועים

 • מסעדות וגני אירועים קבלו 64 ארגזים של תוצרת חקלאית מגוונת לצורך בישול ארוחות לתושבי הדרום

רכש מזון יבש

 • מוצרי מזון יבש שנרכשו הגיעו למרלו"ג לצורך התחלת אריזה ואספקה בימים הקרובים.

ירקות ופירות

 • חצי טון תפוחים חולקו לחיילים בכוכב מיכאל
 • נרכשו 10 טון בטטה, 10 טון תפוחי אדמה ו- 2.6 טון קישואים מחקלאים

תמיכה בחקלאים

 • סיוע לחקלאים עם מתנדבים לקטיף תוצרת חקלאית על מנת שהתוצרת לא תאבד

11.10.2023-14.10.2023

הפרויקטים שלנו יצאו לדרך ומבוצעים בשטח.

ארוחות מבושלות ומרקים

 • 6,200 מנות מזון מבושל – יוצרו במיוחד על ידי תורם ושותף שלנו וחולקו לתושבים בדרום באמצעות עמותות (אשדוד, באר שבע, דימונה, אופקים ושדרות)
 • 1,700 מנות מזון מבושל – מחולקות מדי יום לתושבים קשישים, ולריכוז תושבים במקלטים (באשקלון ואשדוד)
 • 6,700 מרקים – חולקו לתושבים באמצעות עמותות בדרום (אשקלון, אשדוד, נתיבות, שדרות ודימונה) ובצפון לחיילים בשטחי כינוס ברמת הגולן
 • בימים הקרובים נספק עוד כ- 3000 מרקים לניצולי שואה וקשישים המרותקים לבתיהם

רכש מזון יבש לתינוקות ולמשפחות

 • נרכשו תחליפי מזון לתינוקות, מוצרי מזון יבש, חיתולים ומגבונים בסכום של 25,000 ₪ ומתוכנן להתרחב לכמות של 5,000 מארזים

ירקות ופירות

 • 40 טונות תפוחים הועברו לחיילים בשטחי כינוס בכל הארץ
 • 80 טונות של תוצרת חקלאית שהייתה אמורה להימכר לעזה, נרכשה מחקלאים וחולקה למשפחות באמצעות עמותות

סיוע לחקלאים

 • מסייעים ומתאמים לחקלאים מתנדבים לקטיף בשדות שלהם באזורים שניתן להכניס מתנדבים במקום העובדים הקבועים.

מתנדבים ומתנדבות

קרדיט צילום: שולי אנקונינה
 • המתנדבים המסורים שלנו מסייעים באריזת המזון במרכז הלוגיסטי, בקטיף התוצרת בחוות הקטיף של לקט ישראל, ולחקלאים שותפים שלנו בשגרה מסייעים בקטיף בשדות שלהם בתקופת החירום.

פעילות נוספת

 • סופקה תוצרת חקלאית למטבחים ומוסדות לטובת בישול ארוחות למפונים מהדרום
 • תמיכה כספית ומארזי מזון יבש הועברו לחקלאים שותפים שלנו שביתם נפגע
 • המשאיות, הרכבים והנהגים של לקט ישראל מסייעים לארגונים אחרים בשינוע של מזון ומוצרים

גיוס משאבים וקמפיינים

 • שיתופי פעולה ותמיכה של חברות גדולות במשק: בנק מזרחי, חברת כאל, סיטי בנק
 • גיוס תמיכה מתורמים פרטיים, חברות, וארגונים בארץ ובעולם, פדרציות יהודיות, אוונגליסטים ועוד
 • קמפיין ייעודי לגיוס כספים לתמיכה בסיוע מאורגן ומסודר לכל הזקוקים לנו בתקופה קשה זו. הקמפיין מתוקשר בכל הרשתות החברתיות ובאמצעות יוצרי תוכן ומשפיענים

08.10.2023-10.10.2023

פעילויות ופרוייקטים

 • הוקם חמ"ל מיוחד שמקבל ומטפל בכל הפניות המגיעות מהערוצים השונים: מעובדים שמעבירים, אזרחים, פניות מהתקשורת, מהמדיה החברתית, ארגונים, מועצות מקומיות, ועוד. כל פניה נבדקת ונבחנת ומקבלת מענה מיידי
 • צוותים של לקט ישראל בוחנים וממפים את המצב והצרכים יחד עם העמותות השותפות שלנו הנמצאות בשטח ומתוך פניות רבות שקבלנו
 • יזמנו 3 פרויקטים על פי הצרכים שעלו מהשטח:
  • קשישים ומרותקי בית: נרכוש כ-320,000 ארוחות מבושלות ומזינות שיחולקו ישירות או באמצעות עמותות מקומיות. עלות ארוחה 25 ₪, עלות הפרויקט 8,000,000 ₪
  • משפחות וילדים: נרכוש מצרכים חיוניים כולל: מזון, חיתולים, מזון לתינוקות (פורמולה), מעסקים קטנים מקומיים: קייטרינג ומכולות, ונעביר אותם למשפחות באמצעות העמותות המקומיות בדרום. כך נתמוך במשפחות ובעסקים מקומיים. עלות הפרויקט כ-8,000,000 ₪
  • סיוע כספי: נסייע באופן פרטני בכרטיסים מגנטיים, כל כרטיס בשווי של 250 ₪. זאת כסיוע נוסף ופרטני למשפחות שההכנסה שלהן נפגעה כתוצאה מהמלחמה. עלות הפרויקט כ-8,000,000 ₪
דילוג לתוכן