• מזון נזרק
  • עיגול-לטובה-2022
Menu

הדו"ח החדש לאובדן מזון והצלת מזון בישראל נחשף במסיבת עיתונאים

במסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר במלון לאונרדו סיטי טאוור ברמת גן, נחשף הדו"ח השלישי לאובדן מזון והצלת מזון בישראל של לקט ישראל בשיתוף BDO.

על פי אומדני הדו”ח, היקף אובדן המזון בישראל עומד על 2.3 מיליון טון, בשווי של 19.3 מיליארד ₪, כ-33% מהיקף ייצור המזון בישראל. מתוכו, ישנו אובדן של מזון בר-הצלה, כלומר מזון הראוי למאכל, בהיקף של כ-1.1 מיליון טון ובשווי של 7 מיליארד ₪.

גידי כרוך וחן הרצוג

הדו”ח הנוכחי כולל, לראשונה, מודל מפורט לאומדן אובדן המזון במקטע קמעונאות והפצה (ברשתות השיווק, בשווקים הפתוחים, במכולות השכונתיות, ועל ידי קמעונאים קטנים). היקף אובדן המזון במקטע זה הסתכם השנה ב-400 אלף טון ובשווי של 4.2 מיליארד שקלים. היקף אובדן המזון בר ההצלה במקטע זה הוא כ-3 מיליארד שקלים, המהווים כמחצית מסך היקף המזון האבוד בר-ההצלה בישראל. גורמי האובדן העיקריים במקטע זה הינם תוקף קצר, פגמים אסטטיים במוצר, פגמים באריזה ומזון שניזוק.

לדברי גידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל: "הדו"ח חושף את בזבוז המזון האדיר שיוכל להיחסך אם רק תהיה מודעות לנושא ורגולציה מתאימה. כ-18% מאוכלוסיית ישראל חיים באי ביטחון תזונתי, כאשר ישראל מדורגת במקום ה-18 במונחי אי ביטחון תזונתי מתוך מדינות ה-OECD, ונמצאת במקום התשיעי בשיעור ההוצאה על מזון מתוך ההוצאה על צריכה פרטית.

לקט ישראל הציל השנה 15,500 טון ירקות ופירות ו-2.3 מיליון ארוחות מבושלות בשווי של כ-150 מיליון ₪, ואנו ממשיכים את הפעילות להעלאת המודעות לבזבוז מזון במדינת ישראל. מאז פורסם הדו"ח הראשון, לפני כשנתיים, יזמנו פרויקטים חדשים להצלת מזון, בין היתר בשיתוף משרד החקלאות ומשרד הרווחה, ואני קורא למשרדי הממשלה האחרים להירתם לנושא, ליזום תכנית לאומית שתפעל לצמצום אובדן המזון והצלתו ולקדם את חקיקת החוק לעידוד והצלת מזון". 

החשיפה התקשורתית של דו"ח אובדן המזון והצלת המזון

פוסטים אחרונים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

שילחו ברכה
והצילו ארוחה

שילחו כרטיסי ברכה מקוונים למשפחה וחברים וסייעו לנו להציל מזון

ריכשו כרטיסי ברכה מקוונים

בשבילכם אלה אגורות

בשבילם אלה ארוחות

עגלו אגורות בכל רכישה בכרטיס האשראי למען הצלת ארוחות

עגלו לטובת לקט

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

לוגואים לקט ישראל 2022
לקט ישראל

לקט ישראל

דילוג לתוכן