• באנר וחתימה אנשי האדמה 20242
  • חתימת-מייל-שבועות-HEB
Menu

סיפורה של אלכסנדרה

אלכסנדרה סובורוב, היא פנסיונרית שמתגוררת בדיור ציבורי בדרום תל אביב. סיפורה של אלכסנדרה מספר גם את סיפורם של עולים רבים שעלו גם הם מבריה"מ לשעבר. היא עלתה ארצה לפני כ- 30 שנה וכיום חיה מהבטחת הכנסה ומקבלת ירקות ופירות טריים מעמותת 'המטבח של פסיה' שעובדת בשיתוף עם לקט ישראל.

ברוסיה, לאלכסנדרה ובעלה היו קריירות משגשגות: היא בעלת תואר שלישי, הרצתה בפני סטודנטים באוניברסיטאות ובעלה היה מהנדס בכיר. הזוג הצעיר החליט לעלות לישראל והיו חלק מגל העלייה מברית המועצות לשעבר, בתחילת שנות ה-90'.

 

מרגע הגעתם ארצה חייהם התהפכו ללא היכר. בעלה, שהשכלתו לא הוכרה בארץ, לא הצליח למצוא עבודה ונכנס לדכאון קשה. ילדיהם היו קטנים מאוד ולה אפילו לא נותר זמן ללמוד את השפה ועבדה ימים ולילות. היא מספרת: "בבקרים גידלתי ילדים למשפחות, ניקיתי בתים פרטיים בכל תל אביב ובלילות טיפלתי בקשישים ובאנשים עם מוגבלויות. זה היה קשה מאוד אבל אי אפשר לשבור אותי." במקביל היא טיפלה בשני ילדיהם ולאחר תקופה ארוכה החליטה להתגרש מבעלה.

אלכסנדרה, אישה חזקה שמתעקשת לשמור על שגרת יום, חיי חברה ותרבות: "אני אוהבת מוזיקה, והולכת למקהלה בהוסטל. אני אוהבת ללכת קצת לטייל, וביום משחקת עם חברים ברידג' כדי לשמור על החשיבה."

היא ממשיכה ומספרת על ההתמודדות היום יומית: "בארץ, הכל יקר… אני קונה רק בגדים זולים, לא הולכת לקפה או מסעדות. את הירקות והפירות אני מקבלת מהדוכן שפותחת העמותה פעמיים משבוע. מה שאנחנו מקבלים זה חשוב מאוד. הינה לקחתי חצילים ושמתי אותם בתנור וכבר אני יכולה לאכול משהו."

"זה מאוד מרגש אותי, שמישהו חושב עלינו ורוצה לעזור ושמישהו דואג לנו."

פוסטים אחרונים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

שילחו ברכה
והצילו ארוחה

שילחו כרטיסי ברכה מקוונים למשפחה וחברים וסייעו לנו להציל מזון

ריכשו כרטיסי ברכה מקוונים

בשבילכם אלה אגורות

בשבילם אלה ארוחות

עגלו אגורות בכל רכישה בכרטיס האשראי למען הצלת ארוחות

עגלו לטובת לקט
לקט ישראל

לקט ישראל

דילוג לתוכן