• באנר וחתימה אנשי האדמה 20242
  • חתימת-מייל-שבועות-HEB
Menu

שדה חדש וגידולים חדשים למען נזקקים

ארגון לקט ישראל רכש באחרונה שדה חדש בסמוך לבנימינה, בו יגדל ירקות ופירות – עבור נזקקים בלבד. לראשונה בלקט ישראל הירקות יגודלו בחממות שיאפשרו יזום ותכנון מקדים של התוצרת החקלאית. כך יבטיח הארגון אספקה סדירה של תוצרת חקלאית בסיסית למאות אלפי נתמכים בכל הארץ, בהתאם לצרכיהם, ללא תלות בתרומות המתקבלות מהחקלאים.

"המטרה שלנו היא לתת מענה לצרכי הנזקקים גם בחודשי החורף, בהם קיים מחסור משמעותי בירקות הללו. הגידול המבוקר בחממות מכפיל את התקופה בה יסופקו במהלך השנה ומאפשר לארגון לספק לנתמכים תוצרת חקלאית איכותית בעלת ביקוש גבוה."

עבור הארגון, מדובר בשדה השלישי במספר, בנוסף לשדות בנהלל ובשילר, אותם חוכר הארגון ובהם הוא מגדל מזה שנים רבות גידולי שדה המיועדים לנזקקים: ירקות שורש, כגון בצל, קולרבי, צנון, סלק ועוד; אלא ששדה בנימינה הוא רכש של הארגון – ולא חכירה. השדה, שגודלו כ-20 דונם, נרכש לאחרונה, לאחר פניה של תורם מחו"ל, שביקש להפנות סכום גדול למטרה זו באופן ספציפי. בנוסף, התחייב התורם לתרומה קבועה מידי שנה, עבור עלויות הגידול.

צילום: תומר שמש

"בימים אלו אנו מסיימים להקים מנהרות עבירות בשדה, בהן יגדלו עגבניות, מלפפון ופלפלים, שהינם הירקות המבוקשים ביותר בקרב הציבור בארץ." משתף גיא יהושע, מנהל מחלקת הלקט. "המטרה שלנו היא לתת מענה לצרכי הנזקקים גם בחודשי החורף, בהם קיים מחסור משמעותי בירקות הללו. הגידול המבוקר בחממות מכפיל את התקופה בה יסופקו במהלך השנה ומאפשר לארגון לספק לנתמכים תוצרת חקלאית איכותית בעלת ביקוש גבוה." 

כיום מעביר הארגון לנזקקים כ-15 אלף טון ירקות ופירות בשנה, רובם המכריע תרומה מחקלאים ברחבי הארץ. מטרת הגידול בשדות נהלל, שילר ומעתה גם בנימינה, היא להעשיר את סל הירקות של הנזקק, ולהוות גיבוי בתקופות בהן כמות תרומות הירקות והפירות יורדת. "התרומה הנדיבה של השדה בבנימינה כמו שני שדות הגידול הנוספים של לקט ישראל, מאפשרת לנו כארגון לתכנן גידול ואספקה סדירה של תוצרת חקלאית איכותית ומגוונת למאות אלפי נתמכים בכל ימות השנה" מסכם גיא בסיפוק.

פוסטים אחרונים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

שילחו ברכה
והצילו ארוחה

שילחו כרטיסי ברכה מקוונים למשפחה וחברים וסייעו לנו להציל מזון

ריכשו כרטיסי ברכה מקוונים

בשבילכם אלה אגורות

בשבילם אלה ארוחות

עגלו אגורות בכל רכישה בכרטיס האשראי למען הצלת ארוחות

עגלו לטובת לקט
לקט ישראל

לקט ישראל

דילוג לתוכן