• באנר וחתימה אנשי האדמה 20242
  • חתימת-מייל-שבועות-HEB
Menu

לקט אקספרס: סיוע לאוכלוסיות מוחלשות

פרויקט חדש שנולד מהצורך להנגיש תוצרת חקלאית מגוונת לאוכלוסיות מוחלשות, במקומות שאין להם גישה למרכזי חלוקה שלנו ובכך להעשיר את התפריט היומי שלהם במוצרי מזון טריים, זמינים ובריאים תוך כדי מתן חווית חלוקה מכבדת ונעימה.

מדי שבוע משאית 'לקט אקספרס' מלאה בתוצרת חקלאית טרייה, מגיעה ללב שכונות – והופכת ל”ירקניה”. שכונות בהן מתגוררים תושבים במצב סוציואקונומי נמוך, שאין להם נגישות לעזרה דרך עמותות אחרות.

בכל אחת מארבע הערים שאליהן מגיעה: נתניה, ראשון לציון, מבשרת ודימונה – מסייעת משאית 'לקט אקספרס' לכ-200 נתמכים ובני משפחותיהם.

בשיתוף עם הרשויות המקומיות, אנו מזמינים את התושבים להגיע ולהכין לעצמם סל של פירות וירקות טובים ומזינים ולקחת ישירות לבתיהם. מקבלי הסיוע עוברים בעצמם, וממלאים את סלי הקניות שקיבלו בסחורה המועדפת עליהם. כל משפחה מקבלת כ- 25 ק”ג תוצרת מדי שבוע.

התמיכה שלנו מאפשרת לנתמכים לצרוך פירות וירקות, מזון שהם צורכים פחות בשל העלויות הגבוהות שלו. במיוחד בימים אלו שהמלחמה עדיין מתנהלת ויותר משפחות מבקשות את התמיכה שלנו, יש משמעות עצומה לוודא אספקה רציפה של תוצרת חקלאית מזינה.

בנוסף, אופן החלוקה הניידת מתאים במיוחד לזמני משבר, שכן הוא מאפשר סיוע לפי דרישה והגעה לכל אזור. מדובר בשינוי משמעותי של מודל פעילות הארגון, שבמשך 20 שנה העניק סיוע באופן בלעדי באמצעות עמותות. יוזמה זו מאפשרת לנו להדק את הקשר עם רשויות מקומיות, במטרה לפעול באזורים בהם אין כמעט סיוע של עמותות מחלקות מזון.

“קהילות רבות ברחבי הארץ לא זוכות לתמיכה של הממשלה או של עמותות מקומיות”, מסבירה טל שפרן זטלאוי, מנהלת פרויקט לקט אקספרס. “הפרויקט מאפשר לתמוך באלו שבמשך זמן רב מדי לא קיבלו סיוע, וחשיבותו עולה בתקופה זו, שכן נתמכים רבים שפונו, איבדו גישה לסיוע שאליו היו רגילים”.

אנו גאים לשתף כי קבלנו את תמיכתו המלאה של סיטי בנק העולמי בפרויקט זה למשך שנתיים. בזכות הקשר ארוך השנים עם סיטי בנק ישראל, ניתנה לנו ההזדמנות להגיש בקשת תמיכה ואנו הארגון היחיד בישראל שקיבל את תמיכת הבנק. אנו מודים לסיטי בנק על שיתוף פעולה משמעותי זה לטובת האוכלוסיות הנזקקות בישראל.

Leket-Express-Serving-Abandoned-CommunitiesBig2

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

הצטרפו לעשרות אלפי אנשים שכבר מקבלים מאיתנו עדכונים שוטפים על פעילויות הארגון וכיצד ניתן לסייע.

עקבו אחרינו

סדנאות תזונה בריאה

זה בריא גם לכיס שלנו

לפרטים והרשמה לסדנאות התזונה של לקט ישראל

הרשמו כאן

שילחו ברכה
והצילו ארוחה

שילחו כרטיסי ברכה מקוונים למשפחה וחברים וסייעו לנו להציל מזון

ריכשו כרטיסי ברכה מקוונים

בשבילכם אלה אגורות

בשבילם אלה ארוחות

עגלו אגורות בכל רכישה בכרטיס האשראי למען הצלת ארוחות

עגלו לטובת לקט
לקט ישראל

לקט ישראל

דילוג לתוכן